Важливо вчитися на досвіді інших

  • Категорія запису:Випуск XIX

Герт Антсу
Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-18

Анотація. Інтерв’ю присвячено Надзвичайному й Повноважному Послу Естонської Республіки в Україні Герту Антсу. Посол Естонії одинадцять років своєї кар’єри присвятив службі в уряді Естонії, потім виконував обов’язки Надзвичайного й Повноважного Посла Естонської Республіки в Бельгії, Люксембурзі та Швейцарії.
За його словами, дипломатична служба має приємні моменти й виклики. Переїзд з однієї країни в іншу – це захоплива й водночас логістично складна справа, а надто для сім’ї. Хоча якщо ви небайдужі до інших країн і міжнародних відносин, це дивовижна робота, бо щодня постають цікаві завдання. Дипломатична робота посла в Україні сповнена нагальних завдань. Такий напружений ритм пов’язаний із подіями, що відбуваються в країні – війною на її території і впровадженням реформ.
У статті також ідеться про подолання пострадянської кризи в Естонії. Основна причина успіху полягає в культурній спадщині й зацікавленості до навчання серед естонців. По-друге, естонський народ перейняв скандинавську культуру ведення бізнесу й запровадження реформ.
Естонія знана завдяки секторові технологій і розповсюдженню мережі інтернет. Посол зупинився на принципах естонської інтернет-політики, які варто запровадити в Україні для розвитку технологічної сфери. Також звернув увагу, що з розвитком соціальних мереж стало легше займатися публічною дипломатією, хоча й закликав не зловживати цим. Соціальні мережі полегшують процес дипломатичної роботи, а з іншого – ускладнюють особисте життя.
Посол щиро переконаний у необхідності встановлення культурного обміну між двома країнами. Також він охарактеризував сучасний стан двосторонніх відносин між Україною та Естонією, основні напрями двостороннього партнерства, сфери, у яких було досягнуто найбільших успіхів і які вимагають додаткового опрацювання.
Ключові слова: Естонія, пострадянська криза, Україна, дипломатична робота, технологічна сфера, двостороннє партнерство.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)