Валерій Копійка
Професор, директор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-55
Анотація. У світовій історії університети як осередки науки, виховання, гуманізму й свободи думки відіграли особливу роль. Проте сучасність випробовує заклади вищої освіти на стійкість та витривалість до викликів суспільного буття, де окрема людина, держави та суспільства трансформуються під тиском глобалізації, комунікативних технологій, кліматичних змін і нового типу світової економіки. Тому Інститут міжнародних відносин намагається довести незамінність у сучасному мінливому світі переваг та перспектив класичного університету поряд з іншими формами набуття знань.
За період свого існування ІМВ пройшов шлях від невеликого факультету до головного навчально-методичного центру з підготовки фахівців для роботи у сфері міжнародних відносин і зовнішньої політики України. Проте життя в стінах Інституту не обмежено дослідницькою роботою в тиші лабораторій чи бібліотек. У межах міжуніверситетських угод ІМВ співпрацює з більш ніж 60 вищими навчальними закладами-партнерами з Великої Британії, Бельгії, Греції, Єгипту, Ірану, Іспанії, Канади, КНР, ФРН, Республіки Корея, Польщі, США, Франції, Японії та ін. У межах міжнародної співпраці не залишається поза увагою і питання фахової етики: четвертий рік поспіль ІМВ бере участь у проєкті «Сприяння академічній доброчесності в Україні» (SAІUP) під егідою Американських рад з міжнародної освіти, за участі Міністерства освіти і науки України та за підтримки посольства США в Україні.
За останні роки Інститут розгорнув широку мережу міжнародної проєктної діяльності, що було яскраво засвідчено створенням єдиного в Україні Центру арабських студій і Молодіжного інформаційного центру Товариства Червоного Хреста України. А 2019 року ІМВ виборов надважливу перемогу в конкурсі на створення Центру досконалості напряму Жана Моне в межах програми Європейського Союзу «Еразмус+», що стане єдиним таким проєктом в Україні.
Інститут міжнародних відносин опікується й професійним майбутнім своїх випускників. Цій меті, зокрема, слугують щорічний День кар’єри, у якому вже традиційно беруть участь провідні світові роботодавці; міжнародна освітня платформа ІІR Busіness School і Меморандум про співпрацю між Інститутом та Міністерством закордонних справ України.
Інститут – це можливість відкрити для себе світ завдяки новим знанням, програмам академічного обміну та стажування в найкращих університетах світу. Тут молоді люди можуть не лише зустріти вірних друзів і мудрих вчителів, а й поєднати здобутки й традиції ІМВ зі світовим досвідом, осягнути нові горизонти мислення.
Ключові слова: Інститут міжнародних відносин, МЗС України, подвійне дипломування, майстер-класи фахівців-практиків, case studіes, викладання іноземних мов, наукова робота, міжнародна проєктна діяльність, англомовні магістерські програми.