Узбекистан – перлина Сходу

  • Категорія запису:Випуск XIX

Алішер Абдуалієв
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-30

Анотація. У статті автор розповідає про туристичну сферу Узбекистану, яка стрімко розвивається в останні роки. Узбекистан прагне стати однією з найбільших туристичних держав світу, і неабиякі досягнення в туристичній царині доводять це. Із 1993 року країна є членом Всесвітньої туристичної організації ООН. Автор розповідає про результати масштабної роботи у сфері модернізації туристичної індустрії, поліпшення транспортної та готельної інфраструктури. Також було розроблено й удосконалено нормативно-правову базу в галузі туризму, нові державні стандарти щодо термінології тощо. Автор зазначає, що для розвитку туристичного потенціалу регіонів триває створення програм із розвитку туризму в численних регіонах Узбекистану, у межах яких заплановано реалізувати близько 450 проектів.
Також триває розвиток агро- й екотуризму в регіонах. Важливими стали заходи щодо спрощення й приведення до світових стандартів порядку видавання віз і реєстрування іноземних громадян. Автор підсумовує, що внаслідок таких заходів кількість туристів збільшилася на 32,7%, як порівняти з попереднім роком. Також збільшився експорт туристичних послуг – на 18,3%.
На думку автора, закордонних туристів Узбекистан приваблює тим, що в країні панують мир і стабільність, є атмосфера взаємної поваги й злагоди, а наявні ресурси дають змогу розвивати всі види туризму. Нині в Узбекистані розвинені діловий, лікувально-оздоровчий, історико-архітектурний, фольклорно-етнографічний, релігійно-паломницький та інші види туризму. Автор статті наголошує, що важливим напрямом є розвиток екотуризму. Також Узбекистан є чудовим місцем для рандонерів, прихильників велотуризму тощо.
Не оминув автор і узбецько-українських відносин. Зазначено, що між країнами відбувається пошук нових форм співпраці, що Україна є туристичним партнером Узбекистану.
Дещо автор розповів про пізнавальний аспект пропонованого туризму, зокрема про особливості узбецької сім’ї. Шанобливе ставлення до старших за віком, чайна церемонія як елемент гостинності, правила етикету під час перебування в узбецькому будинку, цікаві звичаї – усе це примножує бажання відвідати сонячний Узбекистан.
Ключові слова: Республіка Узбекистан, туристична сфера, Міжнародна організація зі стандартизації (ІSO), Всесвітня спадщина ЮНЕСКО, узбецько-українські відносини.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)