Українці для мене – це найближчий народ

  • Категорія запису:Випуск XX

Сардар Мохаммад Рахман Оглі
Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан в Україні

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-14

Анотація. У статті автор веде мову про те, що українці є близькими для нього, адже із Україною пов’язана окрема частина його біографії (здобуття вищої освіти). Розказано про стежину кар’єрного будівництва та шлях професійного зростання автора публікації, описано обставини його становлення як Надзвичайного і Повноважного Посла Ісламської Республіки в Україні, прагнення налагоджувати українсько-афганські дружні відносини.
Наведено інформацію про структуру й особливості дипломатичної місії із наголосом на тому, що в Україні проживає понад п’ятнадцять тисяч українців афганського погодження. Це пояснює, чому при місії функціонує консульський відділ. Наведено цікавий факт про специфіку гендерної політики в Афганістані. На рівні Конституції закріплено, що 30% усіх депутатів мають становити жінки. Жінки обіймають 4 міністерські посади з 25 міністрів держави. Автор уважає це правильним рішенням, адже переконаний, що досвід і думки жінок безцінні, тож їх потрібно обов’язково враховувати в політиці та процесах державного управління.
Автор розповідає про співпрацю на високих офіційних рівнях. Було організовано візити українських депутатів до Афганістану; афганці натомість відвідали Україну, делегація складалася з дев’яти осіб, до неї ввійшли міністри та заступники міністрів. У статті наголошено, що в Афганістані дуже цінують український досвід роботи. Чимало українців в Афганістані працюють у складі місії НАТО або ж організацій, які будують дороги, гідроелектростанції. Зроблено акцент на тому, що щомісяця десятки українців отримують візи для роботи в Афганістані.
Окрему увагу приділено деяким аспектам історії Афганістану, насамперед героїчним сторінкам відстоювання незалежності країни та оборони проти іноземних нападників. Автор наголошує на особливостях менталітету українців, своїй любові та повазі до України.
Зроблено висновок, що налагодження двосторонньої співпраці дасть змогу зміцнити позиції обох держав на міжнародній арені. Висловлено підтримку Україні з боку Афганістану й сподівання, що війна на українських теренах невдовзі завершиться.
Ключові слова: Афганістан, Україна, співпраця, українці в Афганістані, дипломатія, офіційні візити.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)