Україна має рішуче заявити про себе світові

  • Категорія запису:Випуск XIX

Люк Якобс
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-15

Анотація. Інтерв’ю з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом ознайомлює нас із його характеристикою сучасного стану двосторонніх відносин між Україною та Бельгією. Ідеться про пріоритетні напрями діяльності за час перебування посла на посаді, потенційно привабливі сфери для бельгійських інвесторів, що потребують розвитку в Україні, впровадження нових ініціатив. Зокрема йдеться про співпрацю між морськими портами Бельгії та України. Бельгія зацікавлена в подальшому посиленні співпраці з Україною в перспективному для обох країн напрямі морського транспорту. Успіх українського експорту залежить також од успіху бельгійських морських портів, оскільки для українських товарів Бельгія є воротами в Європу. А підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС дало поштовх для зміцнення такої співпраці.
Посол звернув увагу на те, що Посольство Бельгії в Україні підтримує контакти з українською діаспорою в Бельгії. Українська діаспора в Бельгії, попри свою нечисленність, має значний вплив на громадську думку, захищає інтереси своїх співгромадян, поширює патріотичні ідеї за кордоном і взаємодіє з бельгійськими неурядовими організаціями, які працюють в Україні.
Із теплом говорить Посол Бельгії про українців. Український народ плекає вікові традиції та не припиняє вивчати сучасні мистецькі течії. Українці захоплюються мистецтвом і відкриті для експериментів. Кількість художніх галерей і виставок в Україні вражає, концертні зали й театри повні, а глядачі завжди шанують діячів мистецтв. Посла дивує та водночас тішить, як багато українці знають про Бельгію, а також їхнє бажання дізнаватися більше про країну та її столицю. Посол пишається, що був присутнім і підтримував Україну в переломний момент формування її нації, який, утім, дався їй високою ціною.
Ключові слова: Королівство Бельгія, Україна, нація, українська діаспора, двосторонні відносини, бельгійські інвестори.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)