Справедливість і довіра – основа відносин між Малайзією та Україною

  • Категорія запису:Випуск XX

Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша
Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-22

Анотація. В інтерв’ю розглянуто досягнення у двосторонніх відносинах України та Малайзії від моменту створення Посольства Малайзії в Києві.
Зазначено, що Малайзія заснувала свою дипломатичну місію в Києві 15 років тому. На ранній стадії двосторонніх зв’язків освіта була найважливішим складником та каталізатором розвитку співпраці завдяки численним малайзійцям, які навчаються в Україні. Нині Посольство переорієнтувалося на просування Малайзії як освітнього центру для іноземних студентів, зокрема й з України. Посольство також приділяє дедалі більше уваги розвиткові туризму.
Від початку 2019 року Малайзія запропонувала низку курсів у широкому спектрі галузей, що перебувають під егідою малазійської Програми технічної співпраці (MTCP). Це міжнародна програма співпраці, яка забезпечує навчання та технічні консультації в критично важливих царинах для країн, що розвиваються. Серед пропонованого: курси дипломатії та кризового менеджменту, фізичної інфраструктури, боротьби з корупцією, розвитку електростанцій та сонячної енергетики, а також митної системи.
Згадано, що впродовж останніх двох років, після стагнації, двосторонній товарообіг Малайзії та України зростає. Прискорене зростання торгівлі між Малайзією та Україною частково відбувається внаслідок ініціатив, які проводили уряди Малайзії та України зі сприяння пошуку поміж малазійських та українських ділових кіл спільних шляхів розвитку партнерства. У січні 2018 року відбулися бізнес-зустрічі в Куала-Лумпурі, які було організовано в межах співпраці з Корпорацією з розвитку зовнішньої торгівлі Малайзії (MATRADE). У семінарі взяли участь 19 українських компаній і торговельних асоціацій.
Констатовано, що попри підписання Меморандуму про взаєморозуміння в оборонній співпраці між Малайзією та Україною 2007 року, діяльність у цьому секторі досі обмежено.
Ключові слова: Малайзія, співпраця, туризм, освіта, товарообіг.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)