Співпраця з Китаєм: погляд українського посла

  • Категорія запису:Випуск XIX

Олег Дьомін
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-22

Анотація. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Китайській Народній Республіці Олег Дьомін в інтерв’ю зосереджує увагу на тому, що Китайська Народна Республіка є одним зі світових економічних і політичних лідерів і має амбіції до глобального лідерства, які постійно зростають. Зовнішню політику України щодо Китаю визначають саме його зміцніла політична й економічна вага у світі, здатність КНР чинити вплив на глобальному та регіональному рівнях, а також перспективність китайського ринку для української продукції.
Двосторонні відносини між Україною та КНР – це стратегічне партнерство. Китай незмінно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Китай посідає перше місце серед торговельних партнерів України в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
Важливі напрями: інвестування в інфраструктуру України, що забезпечує розвиток економіки загалом; співпраця в науці й розроблянні нових технологій, що завжди було сильною стороною України й приваблювало її китайських партнерів; співробітництво в галузі альтернативної енергетики, спрямоване насамперед на гарантування енергетичної безпеки України.
Посол наголошує, що дипломатичні представництва відіграють важливу роль у розвитку співробітництва між країнами у сфері культури. Прикладом цього є, зокрема, результати активної співпраці Посольства України в КНР із культурно-мистецькими установами й неурядовими організаціями Китаю.
У Китаї активного розвитку набувають українознавчі студії. Загалом розширення напрямів культурно-гуманітарної співпраці між Україною й КНР, активізація відповідних контактів надають чималі сприятливі можливості для поглиблення практичної співпраці, зміцнення довіри й взаєморозуміння між народами Китаю та України.
Ключові слова: культурно-гуманітарна співпраця, взаєморозуміння, Посольства, Україна, КНР, українознавчі студії.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)