Співпраця між Іраком та Україною: простір можливостей

  • Категорія запису:Випуск XX

Бакір Ахмед Азіз Аль-Джаф
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Ірак в Україні

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-21

Анотація. У статті розглянуто співпрацю між Іраком та Україною, її історію. Згадано, що історія дипломатичних відносин між цими державами триває вже понад чверть століття. Наприкінці 1992 року в Україні було відкрито Посольство Республіки Ірак за сумісництвом, хоча співпрацю в різних сферах, зокрема економічній, культурній і науковій, було започатковано раніше. Через десять років було відкрито Посольство Іраку в Києві, що вивело двосторонні відносини на новий рівень.
Наголошено, що з 2003 року відносини Іраку з Україною стали значно тіснішими. Це можна простежити в низці царин. Відбулося зростання товарообігу (зокрема й у приватному секторі). Дедалі більше іракців тепер навчаються в українських університетах. Було влаштовано численні двосторонні візити посадовців обох країн, підписано низку угод і меморандумів про взаєморозуміння, триває подальше розглядання проєктів угод між відповідними міністерствами обох країн.
Зазначено, що між Іраком та Україною є широкі й різноманітні можливості співпраці. Ірак тісно взаємодіє з Урядом України для його розвитку та диверсифікації, прагнучи вивести двосторонні відносини на новий рівень – відповідно до потенціалу обох країн і згідно з нормами дипломатичної й міжнародної співпраці, яких Уряд Іраку дотримується щодо всіх дружніх та миролюбних країн світу. Ірак також високо цінує тривалі конструктивні відносини між Посольством Іраку та Міністерством закордонних справ України, про що свідчить розвиток дипломатичної співпраці, спрямованої на реалізування спільних інтересів Іраку й України.
Посольство Іраку в Україні користується нагодою, щоб гордо висловити свою глибоку вдячність за міцні дружні відносини між двома країнами, за історію цих відносин, а також щиру подяку Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв за можливість оприлюднити цей матеріал.
Ключові слова: Ірак, дипломатичні відносини, історія, посол, співпраця.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)