Алекс Ленартс
Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгія в Україні
DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-15
Анотація. В інтерв’ю йдеться про дипломатичний шлях Алекса Ленартса, що передував його посаді Надзвичайного й Повноважного Посла Королівства Бельгія в Україні.
Окремо зауважено про значні перетворення в державному організмі України. Автор акцентує на тому, що шлях входження України до європейського простору є тривалим та непростим, тож насамперед потрібно долати серйозні інституційні проблеми, серед яких корупція, й запровадити серйозні зміни в судовій системі, щоб досягнути верховенства права. Констатовано, що найкращим шляхом у напрямі успішної євроінтеграції України є здійснення реформ.
Висловлено сподівання, що війна на Донбасі незабаром завершиться. Відзначено, що Україна має великий потенціал, а бельгійські компанії зацікавлені в модернізуванні українського сільського господарства, розвитку транспорту, енергетичного сектора й відновлювальної енергетики в Україні.
Описано особливості налагодження українсько-бельгійських економічних відносин, специфіку інвестування бельгійців в економіку України та проблеми, які постають протягом цього процесу.
Одним із пріоритетів бельгійської дипломатичної місії в Україні залишається питання про перспективи розвитку двосторонньої співпраці в секторі відтворювальної енергетики. Така співпраця сприяла б розвиткові й зміцненню українського енергетичного сектора. Йдеться про нагальну необхідність вжити низку термінових заходів задля попередження глобальних кліматичних змін.
Окрему увагу приділено опису бельгійської системи освіти. Наголошено на важливості інструментів культурної дипломатії в діяльності Посольства Королівства Бельгія в Україні.
Наприкінці інтерв’ю подано інформацію про вподобання та дозвілля посла. Зауважено, що він відвідав Захід, Схід та Південь України, побував у кількох університетах, де мав змогу прочитати лекції та обмінятися думками зі студентами. Окремо наголошено на прагненні Алекса Ленартса вивчити українську мову, розкрито причину його любові до України та поваги до українських людей, які є дуже приязними.
Ключові слова: двосторонні відносини, реформи, культурна дипломатія, відтворювальна енергетика, українсько-бельгійські відносини, освіта.