Політика відкритих дверей

  • Категорія запису:Випуск XIX

Гела Думбадзе
Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні, Постійній Представник Грузії при ОДЕР-ГУАМ

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-17

Анотація. В інтерв’ю Надзвичайного й Повноважного Посла Грузії в Україні Гели Думбадзе йдеться про механізми взаємодії між Україною і Грузією, про різноманітні напрями співпраці, про двосторонні відносини, яким, на думку посла, приділено мало уваги, але які мають великий потенціал. Прикладом такої взаємодії є обмін між МВС України та МВС Грузії. Ця співпраця на практиці виявляється в інтенсивному спілкуванні представників державних інститутів, обміні інформацією. Посольство докладає багато зусиль, щоби цей діалог постійно підтримували. Зокрема, заплановано сформувати базу для визнання водійських прав між державами України й Грузії. Нагальним питанням також є боротьба зі злочинністю.
Посол тривалий час працював у різних країнах, тож в інтерв’ю також ідеться про 20-річчя його дипломатичної служби, про становлення Гели Думбадзе як дипломата.
Слід грузинської культури в Україні досить помітний: активна грузинська діаспора, танці, кухня. Посольство завжди підтримує всі ініціативи, чимало заходів організовує самостійно, сприяє організуванню й проведенню фестивалів. Посол наголошує на тому, що головна риса кожного народу – щирість та душевна приязнь, і українцям у Грузії неабияк раді. Посол закликає цінувати й берегти дружні взаємини, цікавитися історією, культурою. Гарними прикладами зміцнення культурного обміну є вшанування пам’яті геніїв українського й грузинського народів.
В інтерв’ю не оминули також і тему сім’ї, адже дружина Посла народилася в Україні. Їхньому подружньому життю – 30 років. За словами Посла, сім’я для грузинів і українців має важливе значення. Де сильні традиції у родині, там гарна основа для держави й розвитку. Сім’я – це визначальний чинник у формуванні особистості.
Посол завершує інтерв’ю словами подяки Генеральній дирекції з обслуговування іноземних представництв за сприяння діяльності дипломатичного корпусу.
Ключові слова: Грузія, культурний обмін, Україна, дипломатична служба, грузинська діаспора, взаємодія.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)