Партнерство США та України

  • Категорія запису:Випуск XIX

Марі Йованович
Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-28

Анотація. У статті йдеться про те, що Сполучені Штати прагнуть бачити Україну стабільною та демократичною, що команда посольства США надає підтримку українським партнерам, що з часу Революції гідності Україна здійснила низку важливих кроків у впровадженні судової, оборонної та економічної реформ.
Сполучені Штати підтримують законодавство щодо антикорупційного суду, роботу Національного антикорупційного бюро України, зусилля, які Україна докладає задля відновлення економічної стабільності й економічного зростання, очищення банківського сектора, оновлення управління державними підприємствами в енергетичному секторі, реформування дорожньої поліції та надання містам і населеним пунктам більших ресурсів та повноважень для поліпшення життя їхніх мешканців.
Країни підтримують між собою міцні культурні зв’язки за допомогою академічних і професійних програм обміну, а також завдяки іншим ініціативам. Незважаючи на прогрес, якого вже вдалося досягти, ще залишається чимало роботи для того, щоби вважати жертви України на Майдані й на Донбасі недаремними. Корупція і досі є актуальною проблемою – найбільшою перешкодою України для досягнення її євроатлантичних прагнень. Сполучені Штати й надалі підтримують реформи в Україні, а також рішуче стоять на боці України в боротьбі з російською агресією. Од початку кризи США та їхні європейські партнери об’єдналися в захисті суверенітету й територіальної цілісності України. Санкції, прив’язані до Мінських угод, будуть актуальними, доки Росія повністю не виконає умови Мінських домовленостей і не піде з Донбасу. Кримські санкції діятимуть, доки Росія не поверне під контроль України Кримський півострів. Допоки ці критичні питання не буде розв’язано, неможливо повернутися до ведення справ із Росією «як зазвичай». Сполучені штати незмінно підтримуватимуть Україну перед лицем російської агресії.
Ключові слова: Сполучені Штати, реформи, Майдан, Донбас, Україна.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)