Наша головна мета – успішна міждержавна взаємодія

  • Категорія запису:Випуск XIX

Хоссам Ельдін Алі
Надзвичайний і Повноважний Посол Арабської Республіки Єгипет в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-19

Анотація. Інтерв’ю присвячене дипломатичному шляху Надзвичайного й Повноважного Посла Арабської Республіки Єгипет в Україні Хоссаму Ельдіну Алі. Посол ділиться досвідом дипломатичної роботи в інших країнах, cкладнощами, із якими довелося мати справу під час роботи в дипломатичній сфері.
За словами посла, пріоритети команди дипломатичної місії Арабської Республіки Єгипет в Україні − підтримувати здорові та взаємовигідні відносини з Україною у сфері економіки, культури, туризму й промисловості.
Посол виокремлює два найочевидніші напрями співпраці. Перший – це торгівля. Єгипет – партнер номер один для України в Африці та на Близькому Сході за показниками торгівлі. Так само велика кількість якісних єгипетських товарів шукає свого місця на українському ринку. Йдеться про конкурентоспроможні товари, які з появою на українському ринку позитивно вплинуть на економіку обох країн, що згодом розширить взаємодію сторін у цій царині. Другим успішним напрямом є туризм. Із цього погляду Україна є одним із головних партнерів Арабської Республіки Єгипет. Очікують, що введення прямих рейсів між столицями двох країн сприятиме збільшенню кількості туристів і розширенню туристичних напрямків всією територією Єгипту.
Посол із тривогою говорить про те, що терористичні групи діють на регіональному рівні в різних частинах світу, і це явище не оминуло Єгипет. Єгипет протистоїть загрозі тероризму в усі можливі способи, щоб нарешті звільнити свої землі від небезпеки, що постала.
Посол наголошує, що українці та єгиптяни мають схожий спосіб мислення й однаково прагнуть кращого майбутнього. Завдяки двосторонній співпраці, а надто бажанню забезпечити добробут для народів України та Єгипту, вдасться ще більше зміцнити сфери взаємодії цих двох держав.
Ключові слова: Єгипет, протистояння тероризму, двостороння взаємодія, єгипетсько-українські економічні відносини, туризм, Україна.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)