Сергій Томіленко
Голова Національної спілки журналістів України
Ліна Кущ
Перша секретарка Національної спілки журналістів України
DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-51
Анотація. У статті розкрито основні напрями діяльності Національної спілки журналістів України. Охарактеризовано головних партнерів, із якими співпрацює спілка, та названо актуальні проекти співпраці. Зазначено, що розвиток міжнародних зв’язків з асоціаціями й організаціями працівників медіа, з дипломатичними й недержавними організаціями, вишами тощо дають змогу реалізовувати місію захисту прав журналістів, розвивати інформаційне поле. Національна спілка журналістів України є ключовим партнером в Україні для Офісу представника ОБСЄ з питань свободи медіа у Відні. У статті згадано проведення круглого столу в Одесі за участю голови Європейської федерації журналістів, де обговорювали питання безпеки журналістів та інші важливі проблеми.
Автори також обґрунтували засоби, які використовує НСЖУ для кампаній солідарності з українськими колегами, яких незаконно утримують у полоні на непідконтрольних територіях або в місцях несвободи в Росії. Виокремлено результати партнерства ЮНЕСКО й Національної спілки журналістів України – навчальний посібник «Журналісти й поліція: рекомендації щодо забезпечення порозуміння». Показано активну участь НСЖУ в міжнародних конференціях та інших заходах, де надано можливість донести позицію організації з тих чи інших питань. Крім того, НСЖУ підтримує контакти з журналістськими організаціями Польщі, Болгарії, Литви, Швеції, Німеччини й інших країн Європи. Проведено аналіз основних засад міжнародної співпраці НСЖУ, що дає змогу: використовувати міжнародні майданчики для оприлюднення позиції спілки; проводити міжнародні кампанії солідарності з українськими журналістами; поширювати інформацію про діяльність спілки; обмінюватися досвідом і проводити спільні заходи з журналістами інших країн.
Ключові слова: Національна спілка журналістів України, ОБСЄ, міжнародна співпраця, захист свободи слова, допомога журналістам.