Джоель Ліон
Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Ізраїль в Україні
DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-20
Анотація. В інтерв’ю розглянуто враження та особистий досвід Надзвичайного й Повноважного Посла Держави Ізраїль в Україні та найперспективніші напрями двосторонньої співпраці України та Ізраїлю.
Згадано, що хоч пан посол офіційно вручив Вірчі грамоти Президентові в листопаді, перебуває він в Україні з кінця серпня, оскільки ротація кадрів ізраїльських дипломатичних місій зазвичай минає влітку.
Зазначено, що у двосторонній співпраці з Ізраїлем передусім потрібно зосередитися на агробізнесі, адже ця сфера має потужний потенціал для розвитку. Потрібно з’ясувати, як країни можуть інтенсивніше взаємодіяти в галузі сільського господарства, агротехнологій, як розвивати реальний бізнес, а не просто вирощувати злаки. Щодо співпраці між державами в цій сфері, за минулі роки вдалося провести тренінги з агробізнесу для майже 40 000 українських фермерів, здебільшого в Херсонській та Одеській областях. Також Ізраїль провадить дедалі активнішу діяльність в напрямі фізичної реабілітації.
Пан посол стверджує, що дипломатові слід знати історію. Важливо також розуміти ментальність людей у державі, яка його приймає. Він завжди хотів служити своїй країні, а способів робити це не так уже й багато. Можна робити військову чи дипломатичну кар’єру, бути в неурядовій організації й працювати для людей, однак тут пан посол здатен дати своїй державі змогу говорити зі світом. Ось чому він і став дипломатом.
Наголошено, що стереотипи – нещастя цього світу. Люди не хочуть знати правди, пізнавати нове – тож послуговуються лише стереотипами. Тому Ізраїль почав позиціонувати себе, відкривати світу себе справжнього. В Ізраїлі прагнуть показати світові це поєднання античної історії, сімейних цінностей, інновацій, духовних традицій тощо. Дипломат також має боротися зі стереотипами та презентувати свою країну такою, яка вона є.
Ключові слова: Ізраїль, двостороння співпраця, сільське господарство, агробізнес, права жінок, риси дипломата.