Індія–Україна: розвиток партнерських відносин

  • Категорія запису:Випуск XIX

Манодж Кумар Бхарті
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-20

Анотація. В інтерв’ю Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Маноджа Кумара Бхарті йдеться про зв’язки між Україною та Індією, які було сформовано багато тисячоліть тому. Експертам вдалося знайти чимало спільного між мовами двох країн, а також звичаями ведення господарства поміж сільського населення України й Індії. Обидві країни переживали століття економічної нестабільності й були під владою інших країн, і врешті обидві країни здобули незалежність. За останні 26 років Індія й Україна обмінялися чималою кількістю візитів на високому рівні, а також уклали масштабну мережу меморандумів про взаєморозуміння та угод, що охоплюють практично всі аспекти двосторонніх відносин. Ці 26 років також стали періодом, коли було розкрито потенціал індійської економіки й досягнуто значних успіхів у розвитку країни. Зростання рівня доходів в Індії забезпечує наявність великого ринкового простору для українських товарів і послуг.
Водночас в Україні можна простежити велику зацікавленість індійською культурою, традиціями й філософією. Тисячі людей щороку збираються разом, щоб узяти участь у фестивалях йоги.
Посольство Індії й далі організовує чимало заходів у різних містах України, щоб підвищувати рівень обізнаності про країну й розширювати можливості для бізнес-співпраці.
В Індії добре розвинено мережу вищих навчальних закладів, та попри це чимало молодих людей вирушає на навчання за кордон. Україна пропонує індійським студентам чудові можливості для професійного навчання.
Посол Індії наголошує, що поточний рівень індійсько-українських відносин і тенденція до його розвитку за останні роки дає змогу сподіватися на плідну співпрацю в майбутньому. Посольство Індії в Києві й надалі сприятиме її зміцненню й іще ефективніше працюватиме в цьому напрямі.
Ключові слова: Індія, фестивалі йоги, індійська культура, незалежність, Україна, ринковий простір.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)