«Етикет – це легко»

  • Категорія запису:Випуск XX

Юлія Матковська
Журналістка

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-58

Анотація. У статті розглянуто українськомовну версію книжки про етикет Ірини Філіппової, дружини дипломата, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції, Нідерландах, Монако. Згадано, що книга вийшла друком за участі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв і творчого колективу рекламно-видавничого відділу дирекції «Медіацентр». Наголошено, що це вже третя книжка авторки. Попередні її видання «Париж у подарунковій упаковці» та «На підборі» мали успіх у читачів.
Дано визначення терміну «етикет». А саме вказано, що це норми й правила, які відображають уявлення про гідну поведінку людей у суспільстві.
Ідейний зміст цього видання можна зрозуміти вже з назви. Зазначено, що завдяки незвичному викладу та притаманній для авторки книги манері «Lego», дружина українського дипломата залучає читача до активного слухання приємної розповіді про незвичайні, а то й комічні випадки з дипломатичного світського життя, створюючи атмосферу приватної бесіди за чашкою кави. Книга охоплює і вбрання на офіційні візити, і делікатні поради в разі зустрічей та прийомів, і рекомендації щодо споживання екстраординарних страв, а також цікаві пропозиції щодо обрання одягу та створення доречних образів. Окрім цього, письменниця у своєму виданні зробила екскурс у минуле, щоб повідати читачам історичні факти встановлення певних етикетних норм, а також поділилася актуальними ідеями балансу між «зручно» й «презентабельно».
Наголошено, що це не посібник з етикету чи протокольна інструкція для початківців, а гармонійне поєднання історій і спогадів авторки книжки. Провідною думкою є щире та толерантне ставлення до тих, хто поруч. Зазначено, що поради, які можна знайти в книжці, стануть у пригоді в щоденному житті. Тому це видання є незамінним порадником не лише для представників дипломатичних кіл.
Ключові слова: Ірина Філіппова, етикет, дружина дипломата, письменниця, поради.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)