Діалог Україна–ЄС: «домашня робота» над реформами та збереження антиросійських санкцій

  • Категорія запису:Випуск XX

Сергій Брага
Головний редактор газети «Урядовий кур’єр»

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-51

Анотація. У статті докладно розглянуто співпрацю між Україною та ЄС та висвітлення цих подій в «Урядовому кур’єрі».
Зазначено, що євроінтеграція залишається одним із пріоритетів зовнішньої політики України 2019 року. Журналісти «Урядового кур’єру» відстежували офіційні та робочі візити українських високопосадовців до Брюсселя, їхню участь у самітах та засіданнях, присвячених питанням євроінтеграції нашої країни, а також візити європейських чиновників до Києва. Констатовано, що для об’єктивного та оперативного висвітлення цих подій «Урядовий кур’єр» направив до Брюсселя свого постійного кореспондента.
Автор наголошує на актуальності такої важливої проблеми, як російська дезінформація, а надто під час виборів 2019 року в Україні та ЄС. Зазначено, що на відміну від країн-членів ЄС, у Росії поширення сфабрикованих новин і пропаганди становить частину офіційної державної політики.
Визначено, що розширення антиросійських санкцій від ЄС відбулося після атак, спрямованих на українські кораблі в Керчинській протоці, які було здійснено в листопаді 2018 року. «Урядовий кур’єр» приділяв велику увагу й цьому питанню. Він писав про робочі візити тодішнього міністра закордонних справ Павла Клімкіна на неформальні зустрічі «Друзі України в ЄС + Україна» у Брюсселі.
Наголошено, що друге засідання «Української лабораторії» у Брюсселі стало одним із наймасштабніших і найпомітніших заходів, які стосувалися європейської інтеграції. Також важливим є факт підтримки українських реформ та євроінтеграції України в Європарламенті.
У висновку автор зазначає, що євроінтеграційна тематика залишається актуальною і для нової української влади, тому «Урядовий кур’єр» буде надалі стежити й інформувати своїх читачів про всі події у цій царині.
Ключові слова: Україна, ЄС, Росія, санкції, євроінтеграція, «Урядовий кур’єр».

Завантажити статтю (укр.)