Чи справді Африка так далеко?

  • Категорія запису:Випуск XIX

Шувра Чакраборті
Міжнародний консультант ІTC, Женева, Швейцарія; директор AMC Overseas FZE, промоутер української продукції в країнах Близького Сходу та Африки (м. Дубай, ОАЕ)

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-37

Анотація. У статті автор спростовує усталені міфи й стереотипи, які сформувалися про країну протягом певного періоду часу. Смертельні хвороби, картини жахливої бідності тощо – те, що першим спадає на думку багатьом людям, якщо згадати Африку. Зображення Африки як «темного континенту» в мультфільмах чи кіно змушує сприймати цю країну з недовірою чи побоюванням. Однак, розглядаючи сучасну історію Африки, автор аналізує недоліки й переваги молодого континенту. Коли в історії Африки закінчився колоніальний період, розграбували матеріальні блага, населення було позбавлено змоги здобувати освіту тощо. Але автор наголошує, що нині країни Африканського континенту є лідерами мобільного банкінгу. Країна Гана – одна з піонерок у галузі застосування концепції «blockchaіn» у процесі реєстрування земель і приватної власності.
Автор також обґрунтовує можливості співпраці між Україною і Африкою у сфері продовольчої безпеки. Українці можуть добре посприяти розвитку сільського господарства й харчової промисловості Африки. Україна також здатна запропонувати свій досвід із питань важкого машинобудування, гірничо-видобувного обладнання, розвитку інфраструктури, технології оброблення харчових продуктів, у сфері інформаційних технологій тощо.
У статті автор зазначає, що для будь-якого бізнесу, що прагне налагодити співпрацю з Африкою, головним кроком має стати визначення країни або регіону. Також необхідно насамперед налагодити свій цільовий ринок на просторах континенту. Невеликі країни можуть як і обіцяти хороші перспективи, так і потенційно мати обмежену кількість клієнтів, тому потрібно ретельно вивчити специфіку обраного регіону, зважаючи на логістичні й фінансові питання. Наголошено на тому, що Африка велика й різноманітна, тож усі можуть відкрити в ній для себе щось особливе.
Ключові слова: континент, сучасна історія Африки, колоніальний період, співпраця, Сесія економічної комісії ООН.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)