Бразильсько-українські відносини: заокеанське партнерство чи човен без вітрил?

  • Категорія запису:Випуск XX

Освалдо Біато Жуніор
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-16

Анотація. В інтерв’ю подано інформацію про дипломатичний шлях Надзвичайного і Повноважного Посла Федеративної Республіки Бразилія в Україні Освалдо Біато Жуніора. Висловлено судження про те, що зміни, які відбуватимуться в Україні, вплинуть на суспільно-політичні перетворення в усій Східній Європі та на Кавказі. Зауважено той факт, що Україна має вигідне стратегічне положення. Зазначено, що роботу Посольства Бразилії в Україні спрямовано на зміцнення взаємодії між двома державами. Зауважено, що в Бразилії до України ставляться позитивно.
Окремо подано відомості про проєкт «Українська призма», який опікується аналізуванням зовнішньої політики на регулярній основі. Наголошено, що цей проєкт є корисною ініціативою, адже у його межах політикам допомагають дізнатися про здійснену роботу та досягнуті результати.
Запропоновано рекомендацію, що Україні слід попрацювати над своїм і подавати себе не лише як державу – жертву російської агресії, а й країну з торговельним, інвестиційним та освітнім потенціалами. Посол нагадує, що Бразилія та Україна завжди підтримували дружні дипломатичні відносини. Цей факт посилює також і те, що кількість бразильців українського походження сягає майже пів мільйона. Наголошено на потребі популяризувати Україну в Латинській Америці, а надто в умовах, коли світ стає дедалі менше європоцентричним.
Зроблено акцент на тому, що Бразилія не визнає і не збирається визнавати Крим частиною Російської Федерації.
Окрему увагу приділено проєкту ракетоносія «Циклон-4». Окреслено причини припинення роботи в цьому векторі й описано можливі перспективи розгортання нової співпраці.
Представлено інформацію про те, у яких галузях економіки було досягнуто успіхів у ході налагодження українсько-бразильського діалогу.
Ключові слова: українсько-бразильські відносини, Посол, «Українська призма», Латинська Америка, двостороння співпраця.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)