Зміцнення дружби між Україною й Афганістаном

  • Категорія запису:Випуск XIX

Сардар Мохаммад Рахман Огли
Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Афганістан в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-14

Анотація. Інтерв’ю присвячено життю й діяльності Посла Ісламської Республіки Афганістан в Україні Сардара Мохаммада Рахмана Огли. Згадано країни, у яких працював посол до призначення в Україну, складнощі, з якими йому довелося мати справу. Обговорено нинішній стан взаємодії між Україною та Афганістаном, визначено пріоритети для команди посольства, перелічено найперспективніші напрями, за якими налагоджено взаємодію. Обговорено історичне питання, коли Афганістан став жертвою вторгнення Кремля в 1979–1989 роках, і згадано нинішній час, коли Україна веде боротьбу з Росією на Донбасі, окуповано Крим.
Значну увагу приділено рокам навчання посла у Вінницькому політехнічному інституті, досвіду, набутому в студентські роки, який допомагає йому в роботі в Україні. На думку посла, український народ має великий потенціал, зокрема науково-технічний, а надто людський. Посол щиро прагне зміцнити дружбу між народами України й Афганістану.
Після формування Посольства Ісламської Республіки Афганістан в Україні сторони почали співпрацювати у сферах політики, торгівлі, економіки, вищої освіти, у технічній і військовій галузях та у сфері консульської взаємодії. Кабул і Київ підписали угоди про співпрацю та обмін науковою інформацією між політехнічними вишами України й Кабулом, про транзит, угоду між Торгово-промисловою палатою України й Торгово-промисловою палатою Ісламської Республіки Афганістан. Щодо пріоритетів – Посольство Ісламської Республіки Афганістан прагне активізувати двосторонні політичні відносини, розвивати й зміцнювати торговельну співпрацю, досягти спрощення умов інвестування для підприємців України в Кабулі. Усе згадане вище свідчить про високий рівень відносин між двома країнами.
Ключові слова: Ісламська Республіка Афганістан, Україна, Кабул, співпраця, високий рівень відносин, Вінницький політехнічний інститут.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)