Візити німецьких високопосадовців до України 2018 року – потужний сигнал про підтримку українських реформ із боку Німеччини

  • Категорія запису:Випуск XX

Ернст Райхель
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні (2016–2019)

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-25

Анотація. У статті розглянуто основні візити німецьких високопосадовців до України у 2018 році. Зазначено, що нині Україна – пріоритетний партнер Німеччини, від якої дістає довгострокову та ґрунтовну технічну й фінансову допомогу в галузі енергоефективності, економічного розвитку й інфраструктури, децентралізації та місцевого самоврядування, верховенства права та боротьби з корупцією, а також освіти, науки та засобів масової інформації. Крім того, українсько-німецькі торговельні відносини теж досить міцні.
Згадано, що дипломатичну естафету німецьких високопосадовців в Україні розпочав Президент Федеративної Республіки Німеччина Франк-Вальтер Штайнмаєр. Протягом тривалої розмови з Президентом Порошенком двоє державних діячів обговорили питання, пов’язані зі збройним конфліктом на Донбасі. Для Штайнмаєра цей візит став нагодою поспілкуватися з молодими українцями та заохотити контакти між представниками громадянського суспільства двох країн. Він також закликав українське суспільство наполегливо впроваджувати реформи в країні, якими б важкими вони не здавались і на який би сильний опір не наражалися.
Через кілька годин після від’їзду Президента Штайнмаєра свій візит до України здійснив Гейко Маас. Пан Маас підтвердив готовність допомагати Україні, яку перед тим висловив Президент Штайнмаєр, та зосередився на конкретних заходах, що їх необхідно для цього вжити. Наголошено, що для Німеччини вкрай важливо припинити кровопролиття на європейських теренах. Після відвідування зруйнованого містечка Широкине Гейко Маас був глибоко вражений масштабами руйнування й відчаю.
Розглянуто візит Канцлерки Ангели Меркель, який вона здійснила до України в листопаді 2018 року. Після традиційної зустрічі з хлібом і сіллю в аеропорту Борисполя, яку влаштував Київський міський голова Віталій Кличко, Канцлерку із військовими почестями прийняв у Маріїнському палаці Президент Порошенко. Переговори було зосереджено на необхідності забезпечити поступ у виконанні Мінських угод. На зустрічі Меркель із Прем’єр-міністром Гройсманом було порушено питання переважно двосторонніх відносин і економічного розвитку. Канцлерка також виступила перед студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де заохочувала молоду аудиторію завжди шукати правду й не спокушатися на популістські обіцянки.
Ключові слова: Німеччина, державні візити, українсько-німецькі відносини, Франк-Вальтер Штайнмаєр, Гейко Маас, Ангела Меркель.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)