Україна і Республіка Молдова: невикористаний потенціал

  • Категорія запису:Випуск XIX

Іван Гнатишин
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Молдова

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-25

Анотація. Статтю присвячено українсько-молдовським відносинам, які посідають важливе місце в системі зовнішньополітичних інтересів України. Це зумовлено наявністю спільного кордону, проживанням у Молдові численної етнічної громади українців, близькістю зовнішньополітичних пріоритетів, розвитком взаємовигідної економічної співпраці. Україна є активною учасницею переговорного процесу з придністровського врегулювання та має статус посередниці. Україна прагне розвивати взаємовигідні відносини з Республікою Молдова, що ґрунтуються на повазі до суверенітету й територіальної цілісності обох держав.
У двосторонніх відносинах обох країн – співпраця в екологічній, транспортній, енергетичній, інфраструктурній сферах, реалізація внутрішніх реформ, дієва боротьба з корупцією. Відкриття для автомобільного руху прикордонного мостового переходу, а також, у перспективі, будівництво мосту стане кроками з інтегрування України та Молдови до європейської транспортної мережі.
Важливим результатом дипломатичної роботи є послідовна підтримка з боку Республіки Молдова суверенітету й територіальної цілісності України.
Попри зовнішню агресію Україна й далі вживає активних заходів у переговорному процесі з придністровського врегулювання. Спільні джерела виникнення придністровського конфлікту й російсько-українського протистояння зумовлюють необхідність об’єднати зусилля та сформувати спільні підходи до їх урегулювання, а також разом протистояти викликам і загрозам у регіоні.
Важливим аспектом у двосторонніх відносинах є забезпечення прав національних меншин.
Україна зацікавлена в соціально й політично стабільній, економічно розвиненій Молдові, яка може й надалі дотримуватися євроінтеграційного курсу.
Ключові слова: Республіка Молдова, євроінтеграційний курс, територіальна цілісність, внутрішні реформи, корупція.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)