Україна–Греція: співпраця і спільне бачення, пронесені крізь століття

  • Категорія запису:Випуск XX

Георгіос Пукаміссас
Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні (2016–2019)

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-18

Анотація. В інтерв’ю Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні Георгіос Пукаміссас дає відповіді на актуальні питання взаємовідносин між Україною та Грецією.
Згадано, що зв’язки Греції з українськими землями сягають крізь сторіччя від античності до сучасності. Підтвердженням цього є численні міста, що їх збудували греки на території сучасної України. Тому Посольство Греції в Україні пильно стежить за життям грецької діаспори, більшість якої зосереджено на околицях Маріуполя. Надано уточнення, що грецькі жителі Маріуполя – це радше корінне населення, аніж частина діаспори, оскільки вони є прямим нащадками жителів Криму (Тавриди) часів Середньовіччя. Також важливим є те, що на території України Греція відкрила два Генеральні консульства.
Наголошено, що Україна має залишатися вірною своїй історико-культурній спадщині. Це сприятиме українській туристичній сфері. Водночас згадано, що Посольство Греції докладало чимало зусиль для відродження популярності візантиністики в Україні. Констатовано, що економічній співпраці між Україною та Грецією потрібно більше ініціативності. Обсяг двосторонньої торгівлі на рівні 500 млн євро на рік є далеко не найкращим, тому необхідно докладати більше зусиль.
Зазначено, що пан посол пишається тими здобутками, яких досягла Україна на демократичній ниві. Перебіг низки подій 2019 року засвідчив, що демократичний дух Європи стає щоразу міцнішим. Пан посол повертається до Афін і йому бракуватиме Києва, справжньої перлини історії та архітектури. Йому також бракуватиме краси багатьох інших українських міст, люб’язності українського народу, але в його серці залишаться приємні спогади про українські долини, безкраї рівнини й нескінченне біле море снігу взимку.
Ключові слова: Греція, туризм, Надзвичайний та Повноважний Посол, грецька діаспора, міждержавні відносини.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)