Україна–Австралія: співпраця, що базується на людських цінностях

  • Категорія запису:Випуск XIX

Микола Кулініч
Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австралії

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-12

Анотація. У статті йдеться про співпрацю в різних сферах між Україною й Австралією. Автор звертає увагу на те, що Австралія підтримує територіальну цілісність України, продовження санкційного режиму щодо РФ. Зауважено, встралія повністю згорнула свою діяльність на Кримському півострові, підтримала всі міжнародні ініціативи України щодо захисту прав людини в Криму. Щодо Донбасу, то офіційно Австралія визнає конфлікт як іноземне вторгнення, а не громадянську війну.
У статті також ідеться про важливі напрями двосторонніх відносин: відновлення діяльності австралійсько-української парламентської групи дружби в парламенті Австралії, проведення першого в історії двосторонніх відносин візиту Президента Сенату Австралії в Україну, сприяння підняттю рівня дипломатичного представництва Австралії в Україні, відкриття Почесного консульства України в Сіднеї, взаємодію в справі розслідування катастрофи літака рейсу МН-17 на двосторонньому рівні й у межах міжнародних механізмів, ухвалення в Сенаті Австралії заяви з нагоди 85-річчя Голодомору 1932–1933 років в Україні, налагодження нових сфер співпраці.
Констатовано, що нині можна спостерігати активний розвиток економічної співпраці в галузі використання ядерної енергії. Нові можливості для України відкриває створення в Австралії власного космічного агентства, енергетична співпраця, антарктична взаємодія. На особливу увагу, зокрема, заслуговує діяльність української громади Австралії щодо просування інтересів України в Австралії.
Автор стверджує, що, попри географічну віддаленість, Україна й Австралія поділяють спільні цінності. А це має велике значення в час великих глобальних перетворень і потрясінь.
Ключові слова: Австралія, Україна, міжнародна співпраця, австралійсько-українська парламентська група дружби, Сенат, міжнародні організації, двосторонні відносини.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)