Святкування 208-ї річниці Травневої революції

  • Категорія запису:Випуск XIX

Альберто Хосе Алонсо
Надзвичайний і Повноважний Посол Аргентинської Республіки в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-13

Анотація. Статтю присвячено Травневій революції в Аргентині й 25-й річниці відкриття представництва Аргентинської Республіки в Україні.
Травнева революція в Аргентині бере свій початок од подій, які відбулися 25 травня 1810 року. Тоді було затверджено основоположний акт про створення Аргентинської держави. Двісті вісім років тому слово «свобода» зародилося в серцях аргентинців. Пам’ятаючи найважливіші моменти історії, аргентинці зберігають і підтримують прагнення до миру й свободи.
Між країнами тривають переговори щодо підписання двосторонніх угод про соціальне забезпечення, екстрадицію, взаємну правову допомогу в кримінальних і цивільних справах, туризм, кінематографічне виробництво, захист інтелектуальної власності, захист навколишнього середовища. Протягом останніх років обидві країни підписали вже понад п’ятдесят двосторонніх угод. Свідченням подальшого зміцнення зв’язків стане проведення засідань Спільної комісії з питань економіки та торгівлі в Буенос-Айресі. Заплановано, що ці зустрічі приведуть до візитів делегацій українських бізнесменів до Аргентини й аргентинських до України.
Автор зосереджує увагу на відкритті пам’ятного знака, присвяченого батькові Аргентинської держави генералові Дону Хосе де Сан-Мартіну у сквері, розташованому перед посольством Аргентинської Республіки в Україні.
У статті також ідеться про здійснення великої роботи з поширення аргентинської культури через Аргентинський дім у Києві, проведення численних заходів, зокрема семінарів із аргентинської літератури, уроків танго й фольклорних танців, туристичних семінарів і кінопоказів. Автор стверджує, що ніщо так не зближує народи, як культура. І відносини між Україною та Аргентинською Республікою перебувають на високому рівні.
Ключові слова: Аргентинська Республіка, Травнева революція, Україна, двосторонні угоди, аргентинська культура, економіка, Буенос-Айрес.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)