Судансько-українські відносини: яскрава та плідна зустріч

  • Категорія запису:Випуск XIX

Мохамед Еїса Ісмаїл Дахаб
Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Судан в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-29

Анотація. Статтю Надзвичайного й Повноважного Посла Республіки Судан в Україні Мохамеда Еїси Ісмаїла Дахаба присвячено судансько-українським відносинам. Свідченням розвитку двосторонніх відносин між Суданом та Україною стала домовленість лідерів обох країн про відкриття Посольства Судану в Києві. Од того часу обидві сторони прагнули посилити й зміцнити співпрацю в багатьох сферах, що представляють взаємний інтерес.
Відкриття Посольства Судану в Києві на рівні послів стало кульмінацією дружніх відносин між країнами й свідченням взаємної волі й щирого бажання й надалі зміцнювати зв’язки задля користі обох народів. Взаємна підтримка помітна й на загальному міжнародному рівні. Обидві країни обстоюють спільні позиції в Організації Об’єднаних Націй.
Україна й Судан прагнуть прискорити темпи розвитку двосторонніх відносин і сприяти спільним політичним та економічним домовленостям, обмінятися проектами угод і меморандумами про взаєморозуміння для укладання різноманітних договорів, які стосуються торгівлі й інвестицій, сільського господарства, освіти й науки, технологій та інших сфер взаємодії на користь і задля добробуту обох народів.
Автор статті наголошує, що важливе значення має також економічна співпраця. Судан на багатомільярдну суму імпортує з України різних товарів і сировини. Україна є партнером із постачання пшеничного зерна й борошна, олії та насіння олійних культур, а також різних промислових товарів.
Посол Судану в статті висловлює вдячність за тверді наміри української влади сприяти подальшому розвиткові й зміцненню відносин між Україною та Суданом у різних сферах. І сподівається, що буде досягнуто все задля постійної взаємодії, координації та дружби між двома країнами.
Ключові слова: торгівля, інвестиції, Судан, Україна, економічні домовленості, сільське господарство, двосторонні відносини.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)