Психосоціальна підтримка: новий виклик для гуманітарної діяльності

  • Категорія запису:Випуск XX

Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне
Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного військового ордену госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-23

Анотація. У статті розглянуто гуманітарну діяльність Суверенного військового ордену госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти. Особливу увагу приділено діяльності психологічної реабілітації.
Згадано, що 2018 та 2019 роки є етапними для відносин Суверенного Мальтійського Ордену й України. 2018 року держави відзначили 10-річчя зі встановлення дипломатичних відносин. І саме в 2019 році уряди держав уклали першу Угоду про співпрацю щодо сприяння гуманітарній діяльності Мальтійського Ордену в Україні.
Зазначено, що Мальтійський Орден працює в Україні з 1991 року і його увагу зосереджено на допомозі нужденним і хворим, дітям і сиротам – найуразливішим частинам населення. На Сході України Орден у 2015 році розгорнув діяльність із психологічної реабілітації для близько 15 тисяч осіб.
Наголошено, що в багатьох країнах питання психічного здоров’я завжди було предметом підвищеної уваги. Однак проведення кількісного аналізу та оцінювання програм психічного здоров’я і психосоціальної підтримки є досить складним. Однією з причин є те, що психічне здоров’я є табуйованою темою. З липня 2015 року в центрах психологічної реабілітації починає працювати команда з 80 фахівців під егідою Мальтійської служби допомоги. Такі центри працюють в різних містах України, де внутрішньо переміщеним особам надають безкоштовну юридичну, психологічну та соціальну підтримку, а державні службовці, соціальні працівники та волонтери здобувають знання й навички із психосоціальної реабілітації на тренінгах, семінарах і круглих столах.
Розглянуто державний візит до психореабілітаційного центру в Слов’янську в 2016 році. Тоді його відвідали троє міністрів закордонних справ, які обмінялися думками з працівниками установи та учасниками різноманітних реабілітаційних програм.
Підсумовано, що цей і багато інших напрямів діяльності свідчать про готовність Мальтійського Ордену покращувати гуманітарне становище в Україні, співпрацюючи із центральними та місцевими органами влади, а також із українськими та міжнародними організаціями.
Ключові слова: гуманітарна діяльність, Мальтійський Орден, психологічне здоров’я, центри психологічної реабілітації, співпраця.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)