Сергій Брага
Головний редактор газети «Урядовий кур’єр»
DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-50
Анотація. У статті докладно проаналізовано політичний сезон 2018 року в Європі. Автор нагадує, як почався рік: Європейський Союз продовжив санкції проти Російської Федерації за порушення територіальної цілісності нашої держави. Зазначено, що забезпечення неухильного дотримання в Європейському Союзі й у компаніях держав-членів ЄС політики невизнання та санкційного режиму є дуже важливим для України. Автор висвітлює напрями українського національного інтересу. Описує перипетії відносин України та Європейського Союзу. Розкриває зміст співпраці України й НАТО. Зазначає, що на Саміті Україна–ЄС було підтверджено стратегічний характер розвитку відносин із Європейським Союзом, а також закріплено прагнення обох сторін і надалі розвивати діалог з ЄС щодо інтеграції України до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС, спільного цифрового ринку й асоціації з Шенгенською зоною. На Саміті також було проаналізовано тему, пов’язану з діяльністю держав-членів Європейського Союзу й США для унеможливлення реалізації проекту «Північний потік-2».
Далі автор статті досліджує функціонування зони вільної торгівлі й дії безвізового режиму. Уточнює, що вже понад мільйон наших співвітчизників скористалися безвізовим режимом, ставши щирими лобістами європейської інтеграції України.
Також автор наголошує, що одним із найпомітніших чинників, які вплинуть на життя провідних європейських держав стане початок передвиборчої кампанії до Європейського парламенту. Наближення активної фази кампанії починає змінювати ставлення європейських депутатів до України. Автор статті зазначає, що вихід Великої Британії зі складу Європейського Союзу може вплинути на «український файл» у майбутньому складі Європарламенту.
Ключові слова: Європейський Союз, саміт НАТО, «українське питання», діалог, безвізовий режим, Європейський парламент.