Ернст Райхель
Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні
DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-27
Анотація. У статті йдеться про поглиблення партнерських відносин між Німеччиною та Україною. Німеччина однією з перших визнала незалежність України. Нині вона є одним із найважливіших партнерів і друзів України. Після здобуття незалежності в Україні поступово розробили чимало заходів та угод, спрямованих на зміцнення двосторонніх відносин. Після Революції гідності Німеччина значно розширила свої зобов’язання в галузі технічного й фінансового співробітництва.
У межах співпраці Німеччина зосереджує увагу на трьох основних напрямах: 1) сталий економічний розвиток; 2) демократія, громадянське суспільство, державне адміністрування й децентралізація; 3) енергоефективність.
Німеччина виділила мільйони євро на відновлення комунальної інфраструктури на Сході України, зруйнованої внаслідок конфлікту, та об’єктів, які використовують внутрішньо переміщені особи. Також країна забезпечила морозостійким житлом понад 2300 осіб.
З огляду на велику кількість ознайомчих і тренувальних програм для різних цільових груп, зокрема для службовців обласних адміністрацій, керівників українських підприємств, юристів і суддів, німецькі експерти намагаються передати свій досвід і практики представникам української влади. Було започатковано співпрацю з Верховною Радою, що дало змогу проводити набір німецьких випускників вишів на практику.
По-справжньому визначними чинниками в німецько-українських відносинах є інтенсивність політичного діалогу й непересічний політичний інтерес, які Німеччина демонструє в ході стабільного, мирного й демократичного розвитку суверенної України.
Уряд Німеччини послідовно й безапеляційно висловлює підтримку Україні в її законному прагненні відновити територіальну цілісність і суверенітет.
Ключові слова: Німеччина, німецько-українські відносини, політичний діалог, демократичний розвиток, партнерські відносини.