Період розквіту відносин між В’єтнамом і Україною

  • Категорія запису:Випуск XIX

Нгуєн Ань Туан
Надзвичайний і Повноважний Посол В’єтнаму в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-16

Анотація. У статті йдеться про те, як розвивався й зміцнювався завдяки невпинній праці багатьох поколінь зв’язок між Україною та В’єтнамом. Україна надала величезну дієву моральну й матеріальну допомогу В’єтнаму під час боротьби країни за мир і національну незалежність, а також у період післявоєнної національної розбудови. Упродовж усієї війни тисячі українських радників і військових експертів долали величезні відстані до В’єтнаму, щоб зробити свій внесок у допомогу в’єтнамському народові. Десятки тисяч в’єтнамців, зокрема й люди, які обіймали в країні важливі посади в різних сферах, пройшли підготовку в Україні, здобувши потрібні їм знання й уміння. Українці зробили значний внесок у розбудову й розвиток В’єтнаму.
Упродовж останніх 26 років традиційна дружба й усеосяжна співпраця між двома країнами переросли у всебічне партнерство. Це сприяло створенню нових засад розвитку в’єтнамсько-українських відносин, які стрімко розвивалися в всіх царинах, зокрема в економіці, політиці, обороні, торгівлі, науці, освіті, гуманітарній співпраці.
Україна зацікавлена в розвитку співпраці з В’єтнамом, а надто щодо тих питань, які стосуються надання Україні дозволу експортувати овочі на в’єтнамський ринок. Також Україна прагне поглиблювати співпрацю у сфері виробництва машинобудівного устаткування, взаємодії в галузі енергетики, зокрема в проектах, які стосуються модернізації, оновлення та створення нових електростанцій у В’єтнамі. Крім того, В’єтнам – єдина іноземна країна, у якій Україна має власний порт. Було підписано низку угод між в’єтнамськими й українськими підприємствами в галузі сільського господарства, гірничодобувної промисловості, інформаційних технологій, суднобудування, взуттєвого виробництва.
Ключові слова: В’єтнам, співпраця, Україна, в’єтнамський народ, всебічне партнерство, в’єтнамсько українські угоди.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)