Об’єднання програм гуманітарної допомоги: досвід України

  • Категорія запису:Випуск XIX

Алан Ешліманн
Голова Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-32

Анотація. В інтерв’ю пан Ешліманн розповідає про історію створення Міжнародного комітету Червоного Хреста й основні напрями його діяльності. Зазначає, що Комітет заснував швейцарець, якого звали Анрі Дюнан. Червоний хрест також обрано не випадково – в Анрі Дюнана він асоціюється з охороною здоров’я та є схожим на швейцарський прапор. Основою роботи організації від початку був догляд за пораненими солдатами й ув’язненими, а згодом додалася допомога людям, які зазнають насильства. Також організація почала надавати продовольство тим, хто його потребує. Пан Ешліманн також наголошує, що за всю історію існування та з моменту ухвалення Першої Женевської конвенції Міжнародний комітет Червоного Хреста працює за принципами міжнародного гуманітарного права й взаємодіє з державами задля його вдосконалення. Правовий аспект також є важливою частиною діяльності організації. Загалом, Комітет має дуже широкий спектр діяльності, яка повністю залежить од стану конфлікту чи внутрішнього насильства.
Комітет Червоного Хреста розпочав активну діяльність 2014 року, коли почався воєнний конфлікт на Сході України. У роботі в Україні там звертають увагу на такі важливі аспекти: конфлікт точиться між ментально схожими людьми, а також цей конфлікт дуже політизований і поляризований. Представники організації діють не лише на підконтрольній Україні території, а й на окупованих територіях. Пан Ешліманн зауважив, що складним для нього в роботі в Україні є швидкий темп, за якого змінюється ситуація в країні – з огляду на реформи й перехідну економіку. Також були певні труднощі в наданні гуманітарної допомоги, але нині всі нюанси налагоджено та МКЧХ працює в сприятливих для організації умовах. Серед пріоритетних завдань Міжнародного комітету Червоного Хреста можна виокремити такі: розширення діяльності, зокрема заходи для пошуку зниклих безвісти людей, розширення програми підтримки психосоціального й психічного здоров’я. Особливу увагу приділяють наданню первинної медичної допомоги людям, які перебувають близько до лінії зіткнення.
В інтерв’ю пан Ешліманн також розповідає, як обрав таку професію, чи є в нього вільний час, зважаючи на щільний графік, і які його улюблені місця в Україні.
Ключові слова: Міжнародний комітет Червоного Хреста, місія МКЧХ, Перша Женевська конвенція, гуманітарна допомога, конфлікт.

Завантажити інтерв’ю (укр.) / (англ.)