Джудіт Гоф
Надзвичайна і Повноважна Амбасадорка Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні (2015 – серпень 2019)
DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-17
Анотація. В інтерв’ю із Джудіт Гоф, Надзвичайною і Повноважною Амбасадоркою Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, подано її думку з низки питань та окреслено позицію Великої Британії у сфері безпеки.
Зазначено, що Велика Британія була однією з ініціаторок кампанії з накладення санкцій на Російську Федерацію у відповідь на її агресію проти України. Також Велика Британія високо цінує підтримку України після інциденту в Солсбері. Зокрема, подано погляд Великої Британії на Мінський процес: немає поняття досконалого мирного процесу. Вони завжди дуже складні й ніколи не завершуються так швидко, як хотілося б. Однак найголовнiшим завданням нині є повернення миру на Донбас.
Розкрито роль контактного посольства НАТО. Вона полягає в тому, що держава-член НАТО бере на себе функції проведення публічної дипломатії НАТО й допомагає Офісу зв’язку НАТО комунікувати з громадянами країни перебування, пояснювати, що це за організація і в чому полягає її діяльність. Наголошено, що це вперше, коли такі функції спільно взяли на себе дві країни, а саме Велика Британія та Канада. Унаслідок цього Україна отримала підтримку одразу двох країн.
Наголошено, що нині Велика Британія не планує змінювати візову політику щодо України. Однак ця модель не є дискримінаційною: у Британії вона однакова для всього світу. Важливим аспектом цього боку українсько-британських відносин є те, що кількість позитивних рішень щодо видавання віз дедалі більшає.
Наголошено, що Brexit не змінив політики Великої Британії щодо України, не вплинув на рішення виявляти Україні підтримку та не зменшив інтерес до України. Після проведення референдуму підтримка лише зростала. Зростала і кількість візитів на міністерському рівні.
У статті також окреслено важливість такої організації, як Британська рада. Це організація не тільки забезпечує викладання англійської мови на світовому рівні, а й багато чого робить у царині культурної дипломатії.
Ключові слова: українсько-британські відносини, Brexit, НАТО, Мінський процес.