Ми зможемо досягти амбітних цілей

  • Категорія запису:Випуск XX

Салем Ахмед Аль-Кааб
Надзвичайний і Повноважний Посол Об’єднаних Арабських Еміратів в Україні

DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-27

Анотація. У статті розглянуто двосторонні відносини України та Об’єднаних Арабських Еміратів, а також перспективи їх розвитку.
Зазначено, що нині ці відносини активно розвиваються та досягли стратегічного рівня. Значний вплив мало введення безвізового режиму на подорожі наприкінці 2017 року. Уже в середині серпня 2018 року в Києві відбулося третє засідання Міжурядової українсько-еміратської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Унаслідок цього обсяги двосторонньої торгівлі товарами та послугами за 2018 рік досягли майже 1 млрд доларів США, і в 2019 році вони й далі зростають. Також збільшено кількість авіарейсів між країнами. Констатовано, що участь українських підприємств у виставках на території ОАЕ є найвагомішим чинником виходу на ринок Еміратів, сприяє розвитку двосторонньої торгівлі та, в середньостроковій перспективі, – досягненню обсягу торгівлі у 2 млрд доларів США.
Згадано, що завдяки зусиллям обох сторін нині культурна співпраця з Україною процвітає. Тільки у квітні 2019 року делегація з майже 60 митців презентували українську культуру та традиції в ОАЕ під час фестивалю спадщини в місті Шарджа. За сприяння Посольства ОАЕ в Україні було відкрито Центри арабських досліджень та вивчення арабської мови при Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківському національному економічному університеті ім. Семена Кузнеця та Дипломатичній академії України імені Геннадія Удовенка при Міністерстві закордонних справ України. Зазначено також, що пан посол став лауреатом ХХІІІ загальнонаціональної програми «Людина року–2018».
Підсумовано, що в ОАЕ надають однаково велике значення і економічній, і культурній, і гуманітарній взаємодії, а також прагнуть розвивати їх.
Ключові слова: Об’єднані Арабські Емірати, двосторонні відносини, культурна співпраця, торгівля, Посольство ОАЕ в Україні.

Завантажити статтю (укр.) / (англ.)