Георгій Ходоровський
Надзвичайний і Повноважний Посол, ветеран дипломатичної служби
DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-10
Анотація. У статті охарактеризовано життєвий шлях Георгія Івановича Ходоровського – українського державного діяча, дипломата, народного депутата України. Визначено основні напрями його діяльності на різних етапах життя, сферу наукових інтересів, внесок у розвиток медицини й дипломатії.
У статті описано дитинство Г. Ходоровського, розказано про його батьків, учителів, шкільні роки, навчання в Чернівецькому медичному інституті, захист дисертації та отримання наукового ступеня кандидата медичних наук.
Важливим етапом життя Г. Ходоровського був Афганістан. Із 1987 року автор статті розпочав свою роботу в Кабулі в умовах небезпечного оточення, терактів, викрадення людей і воєнних дій. Працював радником ректора Кабульського медінституту, керівником групи науково-педагогічних співробітників СРСР в Афганістані, радником Міністра охорони здоров’я Афганістану, в торгпредставництві СРСР у Кабулі.
У лютому 1989 року з Афганістану прибув до Чернівців, де колектив медінституту висунув його кандидатом у депутати Верховної Ради України. Упродовж 1990–92 рр. Г. Ходоровський – народний депутат України 1-го скликання, голова комісії ВР України у справах жінок, охорони сім’ї, материнства й дитинства.
Робота у Верховній Раді стала третім напруженим етапом у житті автора статті. Г. Ходоровський працював над усуненням наслідків Чорнобильської катастрофи, неодноразово брав участь у роботі міжнародних конференцій за кордоном, його залучали до роботи з делегаціями інших країн.
Пильну увагу на сесіях Верховної Ради постійно приділяв захисту здоров’я жінок і дітей України, умовам праці й відпочинку, оплаті праці, питанням підтримки сім’ї.
У жовтні 1992 року його перевели з Верховної Ради на роботу в МЗС України. Протягом 1992–98 рр. Георгій Іванович Ходоровський – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Індія.
Ключові слова: Верховна Рада, Афганістан, Замбійський університет, Чернівці, народний депутат.