Як ми починали в «нетуманному Альбіоні»

  • Категорія запису:Випуск XIX

Сергій Комісаренко
Надзвичайний і Повноважний Посол України, академік НАН і НАМН України

DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-9

Анотація. У статті йдеться про окремі найцікавіші епізоди роботи автора статті Сергія Комісаренка Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії. Академіка НАН і НАМН України Сергій Комісаренко було призначено послом у Лондоні в 1992 році. Він пропрацював на цій посаді протягом шести років – до 1998-го.
Особливу увагу автор у своїй статті приділяє спілкуванню з Королевою Великої Британії на церемонії вручення Вірчих грамот у Букінгемському палаці, під час щорічного дипломатичного прийняття послів. Згадує автор також і про пожежу у Віндзорському палаці, коли було знищено найстарішу й найважливішу частину палацу – каплицю Святого Георгія. Для відновлення каплиці Королеві було запропоновано кращих українських реставраторів.
Йдеться в статті й про нелегкий шлях придбання приміщення посольства, реставрування й оздоблення будівлі.
Автор наголошує, що розбудову українського посольства було щільно пов’язано з розвитком відносин з українською діаспорою у Британії.
Під час роботи посольство постійно відчувало підтримку Форін-офісу, інших офіційних кіл Британії. До українського дипломатичного представництва виявляли й до розвитку співробітництва з Україною виявляли великий інтерес.
У 1997 році в Лондоні відбулося урочисте відкриття британсько-української торговельної палати, над створенням якої автор працював понад рік і яка функціонує донині. 1995 року у Форін-офісі було підписано Угоду про безкоштовну передачу Україні британської антарктичної станції «Фарадей» – нині це українська антарктична станція «Академік Вернадський». Українські вчені дістали можливість проводити в Антарктиці свої наукові дослідження.
У статті автор щиро дякує своїм колегам за плідну роботу, яку вони здійснили в ті роки на благо України.
Ключові слова: Сполучене Королівство, Королева Великої Британії, антарктична станція, британсько-українська торговельна палата, Посольство України у Великій Британії.

Завантажити статтю (укр.)