Антоніо Газзанті Пульєзе ді Котроне
Надзвичайний і Повноважний Посол Суверенного Військового Ордену Госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, Родосу і Мальти
DOІ https://doi.org/10.37837/2707-7683-2018-24
Анотація. У статті йдеться про гуманітарну дипломатію, яка мусить долати потенційні ідеологічні заперечення сторін, що перебувають у стані війни; вміти майстерно формували надійну мережу дипломатичних зв’язків; використовувати будь-яку можливість для підтримки жертв війни. Беззаперечним залишається такий факт: що вища репутація і сильніша довіра до тих, хто застосовує стратегії гуманітарної дипломатії, то кращі будуть їхні результати. Поєднання дипломатії й гуманітарної діяльності може привести до появи несподіваних взаємодій. Міжнародна федерація Червоного Хреста зазначила, що мета, до якої має прагнути гуманітарна дипломатія, полягає у: кращому піклуванні про соціально незахищені прошарки населення з боку влади; встановленні тіснішого зв’язку з людьми, які ухвалюють рішення, створюючи можливості для впливу на них; постійному веденні діалогу як на національному, так і на міжнародному рівнях; залученні до обговорення тих, хто працює в галузі гуманітарної дипломатії, збільшенні прозорості такого обговорення; посиленні можливості керувати всіма корисними ресурсами; співпраці з іншими суб’єктами, які переслідують ту ж гуманітарну мету.
Гуманітарна дипломатія мусить спрямовувати свої дії на всі кризові ситуації – не лише на державні, а й на недержавні суб’єкти міжнародного права; брати до уваги те, що її мета полягає у відкритті кордонів і створенні гуманітарних коридорів, що зможе гарантувати надання безпосередньої допомоги біженцям. Основне завдання полягає в тому, щоб забезпечити тривалі рішення, уникаючи тимчасових і нестабільних альтернатив. Саме на цих засадах було сформовано гуманітарну дипломатію Суверенного Військового Мальтійського Ордену разом з усіма його особливостями.
Ключові слова: Суверенний Військовий Мальтійський Орден, Червоний Хрест, міжнародне право, гуманітарна дипломатія, кризові ситуації.