Сергій Томіленко
Голова Національної спілки журналістів України
Ліна Кущ
Перша секретарка Національної спілки журналістів України
DOI https://doi.org/10.37837/2707-7683-2019-52
Анотація. У статті розглянуто основні напрями діяльності Національної спілки журналістів України.
Зазначено, що НСЖУ активно співпрацює з міжнародними організаціями. Основною метою є захист прав журналістів та забезпечення фізичної безпеки журналістів в країні. Важливими партнерами протягом багатьох років є Європейська федерація журналістів та Міжнародна федерація журналістів.
Констатовано, що вперше до складу керівних органів ЄФЖ увійшли українці. Сергія Томіленка було включено до складу виконкому ЄФЖ. Ця організація є найбільшим журналістським об’єднанням Європи, до її складу входять 70 журналістських асоціацій та спілок із 44 країн.
Наголошено на міжнародній підтримці переслідуваних українських журналістів. Міжнародні організації постійно публікують заяви на підтримку ув’язнених українських журналістів.
Згадано, що НСЖУ закликала підписати кандидатів на посаду президента та українські політичні сили «Декларацію на захист свободи слова». Міжнародна федерація журналістів підтримала цей заклик. У разі обрання на пост Президента України та проходження до Парламенту вони будуть зобов’язані дотримуватися семи основних принципів: поважати свободу слова й самовираження, не вчиняти дій, що незаконно обмежують ці свободи, публічно засуджувати такі спроби, не перешкоджати журналістській роботі, не переслідувати журналістів, щорічно проводити публічні звіти керівників правоохоронних органів про результати розслідувань злочинів проти журналістів, з повагою ставитися до роботи журналістів, поважати чинні закони у сфері свободи слова.
Автор зазначає, що відбувається також обмін досвідом та співпраця із журналістами інших країн.
Ключові слова: Національна спілка журналістів України, міжнародна співпраця, Європейська федерація журналістів, співпраця з Усекитайською асоціацією журналістів, Декларація на захист свободи слова.